NC 601 Serisi

601 serisi lehimler içerdiği ORL0 organik bazlı reçine tipi nedeni ile çok özeldir. İçerdiği 1,1% oranındaki resin tip (sentetik) reçine ile yeterli ısı ve başarılı bir lehim bağlantısı için gereken yeterli zaman harcanarak (2,5-3 saniye) lehimleme yapılır ise lehim bağlantısında hemen hemen hiç artık kalmaz.

Lehiimleme işlemi daha hızlı yapılır ise flux içerisindeki aktif madde tam uçamadan bağlantı üzerinde kalacaktır, ancak kuru toz şeklindeki bu artık da yıkamaya gerek kalmadan kuru fırça ile rahatlıkla temizlenebilir. Temizlik istemezseniz de artıklar iletken olmadıklarından bağlantı üzerinde kalmalarında hiçbir sakınca yoktur.

Eğer üretim standartlarınız gereği temizlik yapmak zorunda iseniz, NC601 tipi flux atığı sadece su ile bile kolayca temizlenebilen yapıdadır.

NC601 serisi lehimin en önemli özelliği yüksek frekans içeren devrelerde RF sinyallerini bloke etmeyen bir yapısı olmasıdır.

Bu lehimlerden 1,27mm çaptan başlayarak 0,38mm çapa kadar tüm çaplardan stoklarımızda bulundurmaya gayret ediyoruz. Genelde getirttiğimiz Sn60Pb40 alaşımıdır